Verejné pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka v Bratislave

20. marca 2015 bude možné zo Slovenska pozorovať čiastočné zatmenie Slnka. Astronomický klub Bratislava vás pozýva na verejné pozorovanie na Slavíne v čase od 9:30 do 12:00.

Z pozorovania prechodu Venuše cez slnečný disk v roku 2012 na Slavíne.

Astronomický klub Bratislava vás pozýva na verejné pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka

termín: 20. marca 2015

čas: 9:30 - 12:00

miesto pozorovania: Slavín, Bratislava

organizátor: Astronomický klub Bratislava

 

Pozorovanie bude zabezpečené dvomi ďalekohľadmi typu Newton. Slnko bude možné pozorovať ako priemet na stenu alebo priamo pohľadom do ďalekohľadu, ktorý bude vybavený Astrosolar fóliou na ochranu zraku.

Naši členovia vám ochotne vysvetlia všetko čo sa týka samotného úkazu. Zároveň vám v prípade záujmu priblížia aj činnosť nášho astronomického klubu a pripravované aktivity.

 

Budete si tiež môcť zakúpiť:

Priamo na pozorovaní si bude tiež možné zakúpiť špeciálne papierové okuliare s Astrosolar fóliou na pozorovanie Slnka v cene 4 eurá. Tieto okuliare samozrejme bude možné použiť aj neskôr, kedykoľvek sa budete chcieť na Slnko pozrieť.

Predstavíme vám tiež možnosti pozorovania Slnka, vysvetlíme použitie Astrosolar fólie, ktorú bude možné si zároveň aj objednať.

 

Zároveň vám v prípade záujmu poradíme pri výbere vhodného ďalekohľadu pre vás a vašich známych. K dispozícii budeme mať tiež propagačné materiály firmy Tromf k predaju ďalekohľadov a príslušenstva.

V prípade záväzného záujmu o kúpu ďalekohľadu alebo astronomického príslušenstva priamo na pozorovaní získate zľavu 5% z ceny.