Astronomický fotografický krajinkársky workshop na Telgárte

Gardenia Photography organizuje astronomický fotografický krajinkársky workshop na Telgárte pod Nízkymi Tatrami v dňoch 16.-18. 10. 2015. Hosťom a lektorom workshopu je Petr Horálek, známy český astrofotograf, popularizátor astronómie, spisovateľ a cestovateľ.

Ziodiakálne svetlo 15. februára 2015, Šumiac. Foto Marián Dujnič

Svetelné žiarenie atmosféry 14. decembra 2013, sedlo Besník pri Telgárte. Foto Marián Dujnič

Názov akcie: Astronomický fotografický krajinkársky workshop
Hlavný organizátor: Gardenia Photography
Mediálni partneri: Česká astronomická společnost, Astronomický klub Bratislava

Miesto: Penzión u Hanky, Telgárt
Dátum: 16. - 18.októbra 2015

Poplatok: 179 € (v cene je školenie, manuál, ubytovanie na dve noci s raňajkami a darček v podobe knihy Petra Horálka: Tajemná zatmění s osobným venovaním)

Bližší popis:

Okolie Telgártu v nadmorskej výške okolo 1000m pod majestátnou Kráľovou hoľou ponúka fantastické pohľady na hviezdnu oblohu. Je to jedno z mála miest v strednej Európe, kde je nočná obloha mimoriadne tmavá a svetelné znečistenie atmosféry minimálne. V optimálnych podmienkach dosahuje tmavosť oblohy hodnoty 21,5 - 21,7 arcmag. Je len otázkou času kedy bude táto oblasť vyhlásená za Park tmavej nočnej oblohy.

Účastníci workshopu budú fotografovať Mliečnu cestu, súhvezdia, zvieratníkové svetlo, prirodzené žiarenie atmosféry (airglow), prelety družíc a meteorov z roju Orioníd (a možno sa pošťastí aj polárna žiara...)

Workshop je vhodný rovnako pre fotografov, ktorí zatiaľ nemajú skúsenosti s fotografovaním hviezdneho neba ako aj pre fotografov s bohatými skúsenosťami v tejto oblasti. Poznatky z astronómie nie sú potrebné. Lektor Petr Horálek a moderátor akcie Marián Dujnič poskytnú zúčastneným nevyhnutnú navigáciu po hviezdnej oblohe.
Súčasťou programu je nielen fotografovanie, ale najmä spracovanie a úprava panoramatických snímok. Každý účastník dostane manuál so základnými postupmi na fotografovanie hviezdnej oblohy a následné spracovanie fotografií v rôznych grafických programoch. Petr Horálek ovláda veľa tvorivých a inovatívnych postupov ako vyťažiť z fotografického materiálu maximum a o svoje poznatky sa rád s účastníkmi workshopu podelí.

Program je pripravený i pre prípad eventuálneho nepriaznivého počasia.

Miesto konania workshopu, ubytovanie a stravovanie

Workshop sa uskutoční v Penzióne u Hanky v obci Telgárt. Tam je zabezpečené aj ubytovanie v dvojposteľových izbách na dve noci vrátane raňajok.

Poplatok za účasť na workshope je 179 eur a zahŕňa školenie, manuál, ubytovanie na dve noci s raňajkami a darček v podobe knihy Petra Horálka: Tajemná zatmění s osobným venovaním.

Stravovanie je možné v penzióne za veľmi prijateľné ceny (národná a medzinárodná kuchyňa vrátane vegetariánskej).

Pri penzióne sa nachádza aj parkovisko.

Účastníci workshopu si môžu predĺžiť pobyt v penzióne z nedele na pondelok 18./19. októbra 2015 (nie je zahrnuté v cene workshopu), prípadne aj na ďalšie noci. V prípade priaznivého počasia bude v nedeľu v noci pokračovať fotografovanie hviezdnej oblohy.

Vzhľadom na veľký záujem nie je možné zaplatiť za účasť na workshope až na mieste konania. Je nutná platba vopred.

Bližšie informácie môžete získať ak zašlete e-mail na adresu organizátora akcie, ktorým je PhDr. Marián Dujnič.

Viac o workshope, ubytovaní, lektorovi a organizátorovi:

 

 

V prípade záujmu sa môžete prihlásiť aj prostredníctvom formulára nižšie:

Záväzná prihláška

na Astronomický fotografický krajinkársky workshop na Telgárte

 

v dňoch 16. – 18. 10. 2015

 


Registračný formulár:
1. Meno a priezvisko:
2. Adresa:
3. E-mail:
4. Fotoaparát(y):
5. Objektív(y):
6. Notebook:
7. Astrofoto skúsenosti:
8. Vlastný web:
9. Na workshope ma prednostne zaujíma:

Termín najneskoršej úhrady 179 eur je dňa 7.10.2015. V prípade nekonania workshopu vrátime poplatok prihlásenému účastníkovi v plnej výške.

Pozvánka na workshop v pdf.