Jarné víkendové sústredenie Partizánske 2018

Astronomický klub Bratislava organizuje pre svojich členov a priaznivcov astronómie pozorovateľskú víkendovú expedíciu v Partizánskom. Program bude zameraný prevažne na pozorovanie večernej a nočnej oblohy, cez deň obohatený prednáškami.

Radi pozorujete nočnú oblohu a chcete sa dozvedieť viac o pozorovaných objektoch? Máte doma ďalekohľad a hľadáte dobré miesto na pozorovanie mimo svetelného smogu? Dostali ste ďalekohľad a neviete ho dobre obsluhovať?

Vydajte sa spolu s nami na pozorovateľskú víkendovku, ktorú organizujeme pre všetkých členov Astronomického klubu Bratislava a priaznivcov astronómie. Počas víkendu budete môcť dokonale spoznať nočnú oblohu, prípadne prácu s ďalekohľadmi a fotoaparátmi.


Kedy ? 6 - 8. apríla 2018 (od piatku do nedele) - 3 dni
Kde? hvezdáreň v Partizánskom, Hviezdna osada Orión (je potrebný spacák !!!)
Za koľko?

Cena za pobyt je 15 €

 • V cene je zahrnuté: ubytovanie
 • V cene nie je zahrnuté: doprava (individuálna), strava (vo vlastnej réžii) - viď nižšie
Ako?

Doprava na sústredenie je individuálna, organizátor bude v rámci komunikácie pred akciou riešiť napríklad spoločnú dopravu autami, vlakom a pod.

Zabezpečenie:

Organizátor zabezpečuje akciu materiálne spolu s výkladom. Vlastné prinesené ďalekohady, prípadne fotoaparáty sú samozrejme výhodou.

Počet účastníkov: Maximálny počet účastníkov je 20.

Informácia o možnosti čerpania príspevku z Fondu na podporu astronómie:

Na túto akciu je možné si čerpať nenávratný finančný príspevok z Fondu na podporu astronómie. Príspevok môžu získať účastníci, ktorí sa nachádzajú v zlej sociálnej či ekonomickej situácií, prípadne v blízkej minulosti obsadili popredné miesta na rôznych astronomických súťažiach. Viac informácií nájdete na stránke Fondu na podporu astronómie.

Termín na podávanie žiadostí je do 1.4.2018. O schválení alebo neschválení žiadosti budete upovedomení 2.4.2018.

Fond na podporu astronómie prevádzkuje Astronomický klub Bratislava vďaka podpore Nadácie SPP a podielu z dane.


 

Vylúčenie zodpovednosti: Astronomický klub Bratislava nie je zodpovedný za účastníkov počas voľnočasových aktivít. Mimo času pozorovania bude možnosť účasti na prednáškach pripravených organizátormi (témy zverejníme neskôr), prípadne je možné pripraviť si prezentáciu aj z vašej strany podľa záujmu.

Vzhľadom na povahu akcie sa vyžaduje určitá samostatnosť a zodpovednosť. Účasť na akcii preto odporúčame záujemcom vo veku od 15 rokov. Horná veková hranica nie je definovaná.

 

Ubytovanie a strava

Ubytovanie je zabezpečené priamo v priestoroch hvezdárne v Partizánskom v Hviezdnej osade Orión. Býva sa v jednoduchých šiestich samostatných bunkách (jednoduchých chatkách) po štyroch. Kuchynka a klubovňa je v hlavnej budove dostupná do 22:00. (budova sa na noc zamyká), sociálne zariadenie (toalety a sprcha) je v areáli v sanitarnej bunke. Je potrebné si priniesť spacák.

Strava je vo vlastnej réžií účastníkov, no predpokladáme nákup jedla na raňajky cestou do hvezdárne v potravinách, obed v reštaurácií v okolí a večer opekanie. V areáli sa nachádza kryté ohnisko, kde si môžu ubytovaní posedieť a poopekať si.

Doprava

Doprava je individuálna, predpokladá sa príchod účastníkov v podvečerných hodinách (teda odchod poškole, resp. po práci v piatok). V rámci spoločnej komunikácia pred sústredením sa pokúsime o koordinovanie dopravy autami (ak sa nájdu účastníci, ktorí úôjdu na sústredenie vlastným autom), prípadne dáme dokopy účastníkov, ktorí by cestovali vlakom.

 

 

 

Prihlásení účastníci a organizátori:

 1. Mária Šedivá (organizátor)
 2. Marek Repka
 3. Tomáš Lehocký
 4. Samuel Matuška
 5. Peter Dancák
 6. Ján Mikula
 7. Tamara Grožáková
 8. Daniela Veronika Ciesarová
 9. Aymen Al Mandalawi
 10. Michal Szeman
 11. Stanislav Šišulák
 12. Marcel Dancák
 13. Alena Herbel